Witamy w Salon lamp Wałcz
Tel.: 602 588 612

Diody LED oferują szereg zalet, a w niektórych warunkach sprawdzą się znacznie lepiej niż „zwyczajne” żarówki. Przekonaj się, dlaczego warto uzupełnić oświetlenie w domu lub firmie o listwy LED.

Wiele możliwości

Diody elektroluminescencyjne uważane są za nowoczesne źródło światła, choć ich historia sięga lat ’60 ubiegłego wieku. W ostatnich latach technologia została jednak rozwinięta na tyle, by LED-y stały się stosunkową tanią, wydajną alternatywą dla innych rozwiązań.

Diody LED są niewielkie, oszczędne i odporne na uszkodzenia, a do tego charakteryzują się długą żywotnością. W połączeniu z generowaniem skupionej wiązki światła, niskim napięciem zasilania i braku zwiększonego poboru mocy podczas włączania światła czyni to z nich idealnego kandydata do zadań specjalnych. Taśmy i listwy LED z łatwością zamontujemy tam, gdzie nie zmieści się żadna żarówka. Zwarta budowa i brak ruchomych części sprawiają, że nie straszna im wilgoć, temperatura i wstrząsy. W oczywisty sposób kwalifikuje to oświetlenie LED do bezproblemowego funkcjonowania w kuchni czy w łazience. Niewielka temperatura pracy pozwala stosować je praktycznie wszędzie, a niewielkie napięcie to z kolei większe bezpieczeństwo użytkowania.

Niewrażliwość na częste włączanie i wyłączanie to zaleta szczególnie wtedy, gdy potrzebujemy choćby automatycznego oświetlenia w pomieszczeniu przechodnym. Żarówki energooszczędne mają tendencję do krótkotrwałego pobierania większego prądu przy każdym uruchomieniu, a częste pstrykanie wyłącznikiem nie odbija się korzystnie na ich żywotności. LED-y nie mają tego problemu.

Warto wspomnieć też o dużych możliwościach konfiguracji – niskie napięcie i krótki czas reakcji pozwalają na zrealizowanie każdej fantazji. Nie bez powodu diody LED zaczynały karierę jako elementy wszelkiego rodzaju wyświetlaczy w urządzeniach elektronicznych. LED-y mogą też świecić w konkretnym kolorze (nie wymagając do tego filtrów), dzięki czemu generowane przez nie kolorowe światło charakteryzuje się niedoścignionym poziomem nasycenia.