Witamy w Salon lamp Wałcz
Tel.: 602 588 612
Lampy LED coraz częściej pojawiają się nie tylko w naszych domach, ale także w firmach - to najbardziej trwałe i energooszczędne źródło światła ze wszystkich dostępnych obecnie na rynku. Jednak kupując tego typu źródła światła nie należy kierować się tylko ceną. To jest bowiem błąd podstawowy.

Posługując się skrótem LED (Light Emitting Diode) należy pamiętać o tym, że technologia obejmuje różnego rodzaju produkty, m.in. pojedyncze diody elektroluminescencyjne, moduły LED, lampy i oprawy oświetleniowe LED. Przeciętny konsument na co dzień ma raczej do czynienia z tymi ostatnimi, czyli lampami LED (potocznie, choć nieprawidłowo, nazywanymi żarówkami LED) oraz z oprawami LED - gotowymi produktami, dzięki którym można nowocześnie oświetlić swój dom lub otoczenie. Przede wszystkim te oszczędności przydają się w firmie. Można mocno ograniczyć koszty, stosując odpowiednie oświetlenie, a zyski z wymiany źródeł światła na LED przekraczają nawet najlepsze inwestycje na rynku finansowym.

Oszczędność na lata

Rosnące koszty energii elektrycznej oraz globalne zmiany klimatu coraz bardziej uświadamiają nam, jak ważne jest oszczędzanie energii i redukcja emisji dwutlenku węgla. Wybierając bardziej efektywne, energooszczędne źródła światła i stosując się do kilku prostych zasad, możemy znacznie obniżyć zużycie energii i zoptymalizować wydajność oświetlenia w firmie, lub w naszych punktach usługowych.

Z punktu widzenia gospodarstw domowych najważniejszą zaletą lamp LED jest mniejsze zużycie energii (nawet do 90%) w porównaniu z tradycyjnymi źródłami światła. Ponadto źródła LED są trwalsze - mogą świecić nawet przez 25 tys. godzin, czyli do 25 lat (przy założeniu ok. 2,5-3 godzin pracy dziennie). Trwałość zwykłej żarówki to 1000 godzin. Żarówki LED są także znacznie bardziej niż inne energooszczędne źródła światła odporne na częste włączania i wyłączania oraz wahania napięcia

Zakupując kompleksowo produkty w wyspecjalizowanym punkcie, można liczyć na dostosowanie ceny do wartości zakupionego towaru, a przede wszystkim mamy pewność, że źródła LED nie są jedną serią produkowana do marketu. Dobrze jest przyjechać bezpośrednio do punktu i zobaczyć jaka barwa światła i strumień jest dla nas najbardziej odpowiedni.