Witamy w Salon lamp Wałcz
Tel.: 602 588 612

Lampy ogrodowe zamontowane na balkonie czy tarasie pozwolą korzystać z zielonych salonów także po zmroku. Warto zatem zadbać o odpowiednie oświetlenie balkonu oraz tarasu i jego bezpośredniego otoczenia. Przegląd oświetlenia: lampy ogrodowe na balkon i taras. Jeśli chcemy latem spędzać miłe chwile na balkonie bądź tarasie także po zmroku, konieczne jest zainstalowanie tam oświetlenia. Ułatwi ono nie tylko bezpieczne poruszanie się, ale także wprowadzi przytulną atmosferę nastrojowego wieczoru. W sprzedaży mamy do wyboru bogatą gamę lamp ogrodowych zewnętrznych o różnych kształtach, przeznaczeniu i sposobie mocowania. W jakie lampy wyposażyć nasz balkon, a jakie zamontować na tarasie i jego najbliższym otoczeniu?

Lampy ogrodowe na balkonie

Urządzając balkon zawieszamy na balustradach skrzynki balkonowe z kwitnącymi roślinami, ustawiamy donice z krzewami i bylinami oraz meble ogrodowe: stół z krzesłami, a jeśli balkon ma większe rozmiary również ławkę, a nawet leżak. Aby korzystać z naszego małego balkonowego ogrodu także po zmroku, konieczne jest wyposażenie go w praktyczne lampy ogrodowe. Do oświetlenia balkonu najczęściej stosuje się oprawy kinkietowe montowane na ścianach budynku. Liczbę punktów świetlnych dobieramy uwzględniając wielkość balkonu – dla małego wystarczy jedna lampa, dla większych może być ich kilka. Na balkonie doskonale sprawdzają się ogrodowe lampy przenośne z zamontowanym panelem słonecznym, które dzięki temu że nie posiadają kabla, mogą być ustawiane w dowolnych miejscach. Takimi lampami możemy nie tylko oświetlać stół, ale także podkreślić piękno wyjątkowych okazów roślin balkonowych.

Lampy ogrodowe do oświetlenia tarasu

Taras przy domu oświetlamy po to, by można było również w letni wieczór zjeść na nim kolację z rodziną, spotkać się z przyjaciółmi, urządzić przyjęcie albo posiedzieć z książką. Światło na tarasie nie może oślepiać – powinno być dyskretne i rozproszone. Do wyboru mamy wiele typów lamp, które mogą być mocowane na słupkach różnej wysokości albo montowane na ścianach budynków (kinkiety i latarnie). W sprzedaży są także zewnętrzne lampy stojące, które można postawić na podłodze tarasu w dowolnym miejscu

Na tarasie zadaszonym do zamontowania lampy ogrodowej wykorzystać możemy płaszczyznę dachu. Najczęściej punkt świetlny montowany jest centralnie nad stołem. Można też lampę zawiesić w kilku punktach, szczególnie gdy taras jest duży. Innym sposobem oświetlenia tarasu jest zamontowanie ruchomych reflektorków, których światło można kierować na konkretne miejsca, które w danej chwili wymagają oświetlenia (np. na ruszt stacjonarnego grilla podczas przygotowywania letniego przyjęcia). Do oświetlenia tarasu – podobnie jak balkonu – znakomicie nadają się przenośne lampy zasilane panelem słonecznym. Możemy je stawiać w dowolnych miejscach – albo bezpośrednio na podłodze, albo na stołach, ławach czy skrzyniach.