Witamy w Salon lamp Wałcz
Tel.: 602 588 612

Sposobów doświetlenia pomieszczeń jest wiele, zabawa światłem i punktowe doświetlanie staje się standardem. Okazuje się, że to co ma oświetlać nie zawsze musi być schowane. Coraz częściej stosuje się oprawy do doświetlenia, które mają spełniać także walor dekoracyjny. Są także łatwiejsze do montażu nadtynkowego.

Jak dobrać?

Duzym plusem takiego oświetlenia jest szybszy montaż bez konieczności obniżania całego sufitu. Jeśli decydujemy się na oświetlenie punktowe z widoczną obudową, mamy wówczas do wyboru nie tylko kolor oprawy, ale także kształt. Dopasowujemy go do naszego pomieszczenia i znajdujących się tam mebli, czy urządzeń. Bardzo popularne są prostokąty, które świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach z twardymi krawędziami i prostokatnymi meblami. Tam gdzie zastosujemy w pomieszczeniu nieco owalnych kształtów, warto pochylić się nad oprawami okrągłymi w kształcie walców.

Na co zwrócić uwagę?

Jeśli oświetlenie punktowe będzie przeważającym w pomieszczeniu, wówczas powinny być one zamontowane tak, by nie występowały między nimi zacienione strefy, a jednocześnie nie należy umieszczać punktów świetlnych zbyt gęsto. Dobrze jest też dostosować samo źródło światła umieszczone w lampie punktowej do samego wystroju wnętrza. Jeśli np. kuchnia jest wyjątkowo ciemna, można ją nieco rozświetlić żarówką o większej mocy. Zwróćmy też uwagę na barwę światła.