Witamy w Salon lamp Wałcz
Tel.: 602 588 612

LED Filament to połączenie zalet oświetlenia diodowego z najlepszymi cechami tradycyjnych żarówek.

Światło miłe dla oka

LED-y mają wiele plusów, dzięki którym wypierają z rynku starsze rozwiązania. Są wytrzymalsze i energooszczędne, ale brakuje im jednak uroku tradycyjnych żarówek. Przede wszystkim chodzi o barwę światła, ale też wygląd, który nie zawsze pasują do klasycznych wnętrz. Rozwiązanie to lampy Filament. Technologia ta zastępuje wolframowe druciki diodami LED rozmieszczonymi w sposób imitujący wnętrze tradycyjnej żarówki. Światło rozsyłane jest dookólnie, a więc dokładnie tak, jak w starszych rozwiązaniach znanych z poprzedniego stulecia. Co równie ważne, barwa światła nie przekracza 3000 K (2700-3000 K), co odpowiada wartościom generowanym przez żarówki wolframowe. W przeciwieństwie do „zwyczajnych” LED-ów pozwala to na uzyskanie bardziej naturalnego, przyjemnego światła porównywalnego ze światłem słonecznym.

Klasyczny design

LED Filament dzięki bańce wykonanej ze szkła na pierwszy rzut wygląda jak żarówka sprzed ery energooszczędności. Dzięki temu Filament stanowi idealny zamiennik do starszych lamp. Pod względem niezawodności i zapotrzebowania na prąd przebija inne rozwiązania, dodatkowo zapewniając barwę światła optymalną dla ludzkiego oka. Sprawdzą się więc wszędzie tam, gdzie potrzebne jest „przyjazne” oświetlenie – domowych salonach, restauracjach czy hotelach. Nietypowy, jak na dzisiejsze standardy, design doskonale wpasuje się również w industrialne wnętrza.

Nowoczesna wydajność

Wygląd idzie w parze z użytecznością. LED Filament oferuje dziesięciokrotnie mniejsze zużycie energii w porównaniu ze zwykłymi żarówkami. Żywotność ocenia się na około 30000 godzin, przy czym diody LED nie są wrażliwe na częste włączanie i wyłączanie. Podobnie jak w przypadku „zwykłych” LED-ów, przy zakupie nie warto kierować się wyłącznie ceną. To, czy źródła światła okaże się dobrą inwestycją zależy przede wszystkim od trwałości konstrukcji, czasami warto więc dopłacić sprawdzonemu producentowi za pewność, że lampa będzie działała latami. Technologia Filament charakteryzuje się brakiem radiatora, więc wydziela więcej ciepła niż standardowe diody, ale wciąż jest pod tym względem lepsza niż żarówki wolframowe. Dodatkową zaletą jest brak toksycznych substancji takich jak ołów i rtęć oraz bezpieczniejszy dla oczu zakres promieniowania (brak pasma UV oraz IR.